Przedłużanie włosów – najczęściej zadawane pytania

Coraz więcej kobiet marzy o pięknych, gęstych i co ważne – długich włosach. Chcemy czuć się pięknie na co dzień. Przed podjęciem decyzji o konsultacji z profesjonalistą i zabiegu przedłużania włosów, warto zapoznać się ze szczegółami takiej wizyty i jej efektami.

Przedłużanie włosów – czas trwania

Ile czasu trzeba poświęcić na taki zabieg? Na samym początku konsultacja – trzeba dobrze dobrać rodzaj włosów tak, aby efekt był zadowalający. Samo przedłużanie włosów trwa od 1 godziny do 2 godzin (dokładny czas zależy od ilości włosów, które są doczepiane i jaką metodą). Często długie włosy to marzenie, więc zabieg trwa bardzo krótko w porównaniu do czasu, który trzeba poświęcić by takie włosy zapuścić w sposób naturalny.

Co z naszymi, naturalnymi włosami po takim zabiegu?

Czy przedłużanie niszczy moje włosy? To bez wątpienia najczęściej zadawane pytanie przed zabiegiem. Jeśli włosy są doczepione przez profesjonalistę, który jest dobrze wykwalifikowany i posiada bogatą wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną, to naszym włosom nie stanie się nic. Mogą być jedynie delikatnie obciążone po ściągnięciu dopinek. W takim przypadku trzeba poświęcić czas na regenerację. Jeśli po ściągnięciu dopinek, specjalista doradzi ci regenerację – zrób przerwę od przedłużania na kilka miesięcy. Nie musisz rezygnować z zabiegu na dobre – wystarczy krótki czas na odpoczynek. Wszystko zależy też od kondycji naszego naturalnego włosa i skóry głowy, dlatego tak ważne jest, by zabieg wykonać u kogoś naprawdę doświadczonego. Na stan naszych włosów po ściągnięciu dopinek składa się także odpowiednia pielęgnacja włosów – nie można używać “byle czego”.

Pielęgnacja włosów przedłużanych

O przedłużane włosy należy dbać w specjalny sposób, żeby utrzymały się jak najdłużej w niezmienionej formie. Przestrzeganie dobrej pielęgnacji na co dzień gwarantuje wygląd jak po wyjściu z salonu.
Najważniejsze to pamiętać o dokładnym rozczesywaniu przed każdym myciem włosów. Najlepiej byłoby rozdzielać poszczególne pasma, więc przyda się specjalny grzebień, przeznaczony właśnie do włosów przedłużanych. Można używać tylko DELIKATNYCH SZAMPONÓW i letniej wody! Używając maski lub odżywki, omijaj okolice łączeń dopinek. Po umyciu trzeba dokładnie wysuszyć włosy – nigdy nie chodź spać w mokrych doczepianych włosach.

Lista rzeczy zakazanych dla przedłużanych włosów: płynny jedwab, kosmetyki z alkoholem, wysoka temperatura, “zwykłe” szczotki i grzebienie – tego nie używamy!

Jak długo można nosić doczepiane włosy?

To zależy od metody. Przedłużane włosy średnio utrzymują się od 3-4 miesięcy, lepiej nie przedłużać tego czasu ze względu na zbyt duży odrost, który może prowadzić do kołtunów czy splątania włosów. Poleca się, żeby po trzech miesiącach zdjąć dopinki, ponieważ razem ze wzrostem naszych naturalnych włosów łączenia dopinek przesuwają się w dół – wtedy nie da się rozczesać włosów powyżej zaczepienia i odpowiednio o nie zadbać.

Skontaktuj się ze mną, a w kilka godzin będziesz mieć długie i gęste włosy!

Twoje miasto Andrychów jest w terenie do którego mogę przyjechać.
5/5 - (2 głosów)
Scroll to Top